Přeskočit na obsah

MULTIKULTURNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO ŽÁKY 2. STUPNĚ ZŠ a SŠ

Nabídka programů

V případě zájmu o některý program se obracejte na Blanku Charvátovou: charvatova@inbaze.cz nebo 605 954 081.

O programech

Základem multikulturních programů programů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ je zprostředkování setkání se zajímavým cizincem, který sobě vlastními prostředky přiblíží žákům zemi svého původu, její kulturu a případně vlastní život a důvody k migraci.

Lektorům je dán velký prostor – charakter programu určují sami, s naším metodickým vedením. A tak lektor z Venezuely promítá vlastní film, lektor z Jordánska pořádá se žáky improvizovaný koncert, lektorka původem z Vietnamu představí spoty „banánových dětí“. Některé programy probíhají v cizím jazyce, a mohou se tedy stát zpestřením hodin angličtiny nebo španělštiny. 

Část programů využívá krátkých filmů natočených InBází. Ty jsou následovány povídáním s protagonistou filmu. Nabízíme také výstavu příběhů ze Zambie s doprovodnou přednáškou.

Všechny programy mohou probíhat také online.

Kontaktní informace
INBÁZE, z. s.

Naší vizí bylo vytvořit bezpečný a otevřený prostor, kam by přicházeli za podporou a pomocí nejen cizinci hledající nový domov v České republice, ale i Češi, kteří se zajímají o život cizinců v ČR nebo se jich nějak jinak téma integrace dotýká.

Sociální sítě