Přeskočit na obsah

Interkulturní práce, tlumočení a doprovody

O službě

Migrantům a migrantkám žijícím v Praze poskytujeme poradenské služby, tlumočení a doprovod při jednání s dalšími stranami (např. úřady, školy, lékaři a dal.) s cílem podpořit jejich orientaci v českém prostředí a umožnit jejich zapojení do veřejného života.

Služby interkulturní práce probíhají zpravidla v českém jazyce a v dalším světovém jazyce podle schopností konkrétního interkulturního pracovníka/pracovnice.

Více informací o interkulturní práci naleznete ZDE a ZDE.

VŠECHNY SLUŽBY JSOU POSKYTOVÁNY V PRAZE A BEZPLATNĚ.

Službu podporuje:

Interkulturní práce

  • Tlumočení a doprovod na úřad, do školy, k lékaři atd.
  • Základní poradenství v českém a dalším jazyce (např. informace o sociálním systému, podmínkách zaměstnání, vzdělávání, zdravotní péče, pobytu cizince v ČR atd.)
  • Pomoc s orientací v českém prostředí (např. předání kontaktů na organizace občanské společnosti, seznámení s možnostmi zapojení do místního občanského života.)

Bezplatnost

Diskrétnost

Odbornost

Individ. přístup

Respekt

Služba je financována z projektů Evropské unie a z dalších veřejných zdrojů a je všem klientům poskytována bezplatně. Realizace služby je součástí projektů: OP PPR: Komunita InBáze a Implementace krajského akčního plánu 2 – Inovace ve vzdělávání.

Aktivity našeho Komunitního centra 

Kontaktní informace
INBÁZE, z. s.

Naší vizí bylo vytvořit bezpečný a otevřený prostor, kam by přicházeli za podporou a pomocí nejen cizinci hledající nový domov v České republice, ale i Češi, kteří se zajímají o život cizinců v ČR nebo se jich nějak jinak téma integrace dotýká.

Sociální sítě