Přeskočit na obsah

Interkulturní práce, tlumočení a doprovody

Komu jsou služby určeny?

Nabízíme služby rodičům a dětem s odlišným mateřským jazykem, které navštěvují mateřskou, základní nebo střední školu na území hl. m. Prahy.

S čím Vám pomůžeme?

Zorientovat se v základní problematice potřebné pro život v České republice (např. vzdělávací a zdravotní systém, vyhledávání doučování a kurzů českého jazyka, organizování mimoškolních aktivit atd.)

    • domluvit se v na školách nebo dalších institucích
    • s překladem informačních materiálů a dokumentů pro školu (žádost o přijetí, školní řád, harmonogram atd.)
    • zprostředkujeme návazné služby právního, sociálního nebo psychologického poradenství

Pro občany Ukrajiny #StayWithUkraine

InBáze pro občany z Ukrajiny, kteří uprchli před válkou, poskytuje poradenské služby, tlumočení a doprovody při jednání s dalšími stranami (např. úřady, školy, lékaři atd.) s cílem podpořit jejich orientaci v českém prostředí a umožnit jejich zapojení do veřejného života.

Kontakt:

Recepce InBáze, mail: info@inbaze.cz a tel.: (+420) 739 037 353

 

VŠECHNY SLUŽBY JSOU POSKYTOVÁNY V PRAZE A BEZPLATNĚ.

Bezplatnost

Diskrétnost

Odbornost

Individ. přístup

Respekt

 

Na podzim roku 2022 proběhla konference na téma „Výzvy a perspektivy interkulturní práce“. Zde Vám přinášíme krátkou upoutávku.

Celý záznam můžete zhlédnout na našem youtube kanálu zde.

Interkulturní práce

  • Tlumočení a doprovod na úřad, do školy, k lékaři atd.
  • Základní poradenství v českém a dalším jazyce (např. informace o sociálním systému, podmínkách zaměstnání, vzdělávání, zdravotní péče, pobytu cizince v ČR atd.)
  • Pomoc s orientací v českém prostředí (např. předání kontaktů na organizace občanské společnosti, seznámení s možnostmi zapojení do místního občanského života.)

Služba je financována z projektů Evropské unie a z dalších veřejných zdrojů a je všem klientům poskytována bezplatně. Realizace služby je součástí projektů: Implementace krajského akčního plánu 2 – Inovace ve vzdělávání.

Kontaktní informace
INBÁZE, z. s.

Naší vizí bylo vytvořit bezpečný a otevřený prostor, kam by přicházeli za podporou a pomocí nejen cizinci hledající nový domov v České republice, ale i Češi, kteří se zajímají o život cizinců v ČR nebo se jich nějak jinak téma integrace dotýká.

Sociální sítě