Přeskočit na obsah

Interkulturní kluby na ZŠ

O INTERKULTURNÍCH KLUBECH

Interkulturní kluby na ZŠ jsou pravidelné volnočasové programy pro děti navštěvující první stupeň, které baví pohybové, jazykové či výtvarné aktivity, a především pro ty, které potřebují pomoc s rozvojem jazykových dovedností. 

Klub probíhá 1x týdně po dobu 1,5 hodiny většinou v prostorách školy a jejím blízkém okolí a skupinu tvoří 8 až 12 dětí. Právě díky malému počtu dětí ve skupině se můžeme zaměřit na individuální přístup ke každému. Všestranný program klubu vychází z potřeb dětí a zahrnuje aktivity pohybové, tvůrčí či jazykové, ale také návštěvy různých akcí či zajímavých míst v Praze a přilehlém okolí. 

Klub může dětem pomoci v rozvoji sociálních a komunikačních dovedností, stimuluje vzájemnou spolupráci, kreativitu a pomáhá všestranně rozvíjet osobnost dítěte v bezpečném prostředí.

Kluby jsou realizovány ve spolupráci ZŠ Zárubova a ZŠ Masarykova a jsou financovány z projektu Mosty ke školám II

Kontaktní osoba

Olga Bulajcsik
Kontaktní informace
INBÁZE, z. s.

Naší vizí bylo vytvořit bezpečný a otevřený prostor, kam by přicházeli za podporou a pomocí nejen cizinci hledající nový domov v České republice, ale i Češi, kteří se zajímají o život cizinců v ČR nebo se jich nějak jinak téma integrace dotýká.

Sociální sítě