Přeskočit na obsah

MULTIKULTURNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO ŽÁKY 9. TŘÍDY ZŠ

Nabídka programů:

Chcete zrealizovat program u vás na škole? Kontaktujte Blanku Charvátovou: charvatova@inbaze.cz nebo 605 954 081.

Mongolsko

Jak se žije, studuje a pracuje v rozsáhlé a řídce osídlené zemi, která leží mezi Čínou a Ruskem? Domluvíme se v Mongolsku česky? (90 minut, lze zkrátit na 45 minut).

Vietnam

Vietnamská kultura je všude kolem, a přece je nám poměrně neznámá. Povídání o kultuře a tradicích Vietnamu a o “banánových dětech” – druhé generaci Vietnamců v Čechách.  (90 minut, lze zkrátit na 45 minut).

Zimbabwe

Zimbabwe – a teapot shaped country in Southen Africa. Basic facts and fun facts about the country. What does modern Zimbabwe look like? Plus a few cultural differences between life in the Czech Republic and Zimbabwe? We offer this program just in English language. (90 minut)

Syrie

Sýrie je kulturně, geograficky i klimaticky rozmanitá země s nejstarším hlavním městem na světě. Jakým jazykem se tam mluví? Jaké jsou země Středního východu, kde Sýrie leží? Mezi Sýrií a Českou republikou byly a stále jsou i nadále velmi dobré vztahy. (90 minut)

Venezuela

„Nikdy nebylo státu, který by měl být tak bohatý a je tak chudý.“ Povídání o Venezuele, tropické jihoamerické zemi, jejích krásách, historii a slastech a strastech života zde. Program může probíhat v češtině, angličtině nebo španělštině. (90 minut)

Příběhy z Mayukwayukwa: výstava ve škole a přednáška

Výstava ilustrovaných příběhů obyvatel uprchlické osady Mayukwayukwa v západní Zambii nám umožňuje nahlédnout jak do výzev každodenního zambijského života místních i uprchlíků i do nedávné historie několika zemí subsaharské Afriky. Výstavu škole zapůjčujeme na dobu 1 – 3 týdnů, následuje povídání s její autorkou. (90 minut)

Povídání s režisérem Morisem Issou

Pan Issa se narodil v Sýrii a prožil zde část mládí, až ho osud zavál do tehdejšího Československa. Hovoří především o svém životě v totalitním režimu, o tom, jak do jeho života zasáhl tento režim i různé zvláštní náhody, a o tom, jak se přese všechno stal tím, čím se stal. (90 minut, lze zkrátit na 45 minut).

Afghánistán

Povídání Farida Ahmada Yara o Afghánistánu – seznámení se zemí, problémy, zahraniční rozvojová pomoc. Délka: 90 minut.

Mexiko

„Nikdy nebylo státu, který by měl být tak bohatý a je tak chudý.“ Povídání o Venezuele, tropické jihoamerické zemi, jejích krásách, historii a slastech a strastech života zde. Program může probíhat v češtině, angličtině nebo španělštině. (90 minut)

Demokracie mýma očima

Program využívá krátkého videospotu natočeného dětmi migrantského i českého původu. Hodina je proložena výkladem na dané téma, hrami a následnou debatou s žáky. Délka 90 minut (pro mladší žáky lze zkrátit na 45 minut).

I am what I do

A puppeteer originally from Jordan shares his professional and family experience with migration and the experience of becoming what you want to be. The programme includes drama warm-up games. We offer this program just in English language. Video. (90 minut).

Workshop Fakta o migraci

Workshop se zabývá migrací v globalizovaném světě a sociopolitickými faktory, které s ní souvisejí. Studenti vyhledávají z nabízených materiálů data, která s migrací souvisejí. Lektorka pomáhá datům porozumět a uvést je do souvislostí.(90 minut)

Romania

Personal, fun and dynamic introduction to Romania. You will discover the stunning landscape, traditions, rich sport and cultural life. Who is the ‚Romanian Věra Čáslavská‘  or what is an equivalent to Škoda? We offer this program just in English language. (90 minut)

Kontaktní informace
INBÁZE, z. s.

Naší vizí bylo vytvořit bezpečný a otevřený prostor, kam by přicházeli za podporou a pomocí nejen cizinci hledající nový domov v České republice, ale i Češi, kteří se zajímají o život cizinců v ČR nebo se jich nějak jinak téma integrace dotýká.

Sociální sítě