Přeskočit na obsah

MULTIKULTURNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO ŽÁKY 6. třídy ZŠ

Nabídka programů:

Chcete zrealizovat program u vás na škole? Kontaktujte Blanku Charvátovou: charvatova@inbaze.cz nebo 605 954 081.

Mongolsko

Jak se žije, studuje a pracuje v rozsáhlé a řídce osídlené zemi, která leží mezi Čínou a Ruskem? Domluvíme se v Mongolsku česky? (90 minut, lze zkrátit na 45 minut).

Vietnam

Vietnamská kultura je všude kolem, a přece je nám poměrně neznámá. Povídání o kultuře a tradicích Vietnamu a o “banánových dětech” – druhé generaci Vietnamců v Čechách. (90 minut, lze zkrátit na 45 minut).

Romania

Personal, fun and dynamic introduction to Romania. You will discover the stunning landscape, traditions, rich sport and cultural life. Who is the ‚Romanian Věra Čáslavská‘  or what is an equivalent to Škoda? We offer this program just in English language. (90 minut)

Demokracie mýma očima

Program využívá krátkého videospotu natočeného dětmi migrantského i českého původu. Hodina je proložena výkladem na dané téma, hrami a následnou debatou s žáky. Délka 90 minut (pro mladší žáky lze zkrátit na 45 minut).

Venezuela

„Nikdy nebylo státu, který by měl být tak bohatý a je tak chudý.“ Povídání o Venezuele, tropické jihoamerické zemi, jejích krásách, historii, slastech a strastech života zde. Program může probíhat v češtině, angličtině nebo španělštině. (90 minut)

Zimbabwe

Zimbabwe – a teapot shaped country in Southen Africa. Basic facts and fun facts about the country. What does modern Zimbabwe look like? Plus a few cultural differences between life in the Czech Republic and Zimbabwe? We offer this program just in English language.(90 minut)

Kontaktní informace
INBÁZE, z. s.

Naší vizí bylo vytvořit bezpečný a otevřený prostor, kam by přicházeli za podporou a pomocí nejen cizinci hledající nový domov v České republice, ale i Češi, kteří se zajímají o život cizinců v ČR nebo se jich nějak jinak téma integrace dotýká.

Newsletter
Sociální sítě