Přeskočit na obsah

MULTIKULTURNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO ŽÁKY 6. třídy ZŠ

Nabídka programů:

Chcete zrealizovat program u vás na škole? Kontaktujte Blanku Charvátovou: charvatova@inbaze.cz nebo 605 954 081.

Mongolsko (Nabídka platí jen pro Prahu)

Jak se žije, studuje a pracuje v rozsáhlé a řídce osídlené zemi, která leží mezi Čínou a Ruskem? Domluvíme se v Mongolsku česky? O Mongolsku vypráví paní Otgon Erdene Erdenebat. Délka: 90 minut, lze zkrátit na 45 minut.

Vietnam

Vietnamská kultura je všude kolem, a přece je nám poměrně neznámá. Povídání s Anh Nguyenovou o kultuře a tradicích Vietnamu a o „banánových dětech“ – druhé generaci Vietnamců v Čechách.  Délka: 90 minut, lze zkrátit na 45 minut. Součástí programu je promítání videa Předsudky nehezký.

Rusko

Největší země, nejchladnější vesnice. Ruská „nej“ ve všech svých variantách. Povídání o Rusku s Vikou Golovinovou. Délka: 45 minut.

Španělsko

Oblíbená destinace našich dovolených. Slunné pláže, hory, výborné jídlo a pití. Slavná města a slavná architektonická díla. Fascinující historie. Skvělá umělecká díla. Rozmanitá kultura, geografie. O Španělsku určitě něco řekne každý a přesto to nikdy nebude stačit. Co víte a nevíte o čtvrté největší zemi Evropské unie? Délka: 90 minut.

Demokracie mýma očima

Program využívá krátkého videospotu natočeného dětmi migrantského i českého původu. Hodina je proložena výkladem na dané téma, hrami a následnou debatou s žáky. Délka 90 minut (lze zkrátit na 45 minut).

Rusko/Ukrajina

Nastínění společné historie, tradic i kultury a současně rozdílů a problémů. Délka trvání: 45 minut

Kontaktní informace
INBÁZE, z. s.

Naší vizí bylo vytvořit bezpečný a otevřený prostor, kam by přicházeli za podporou a pomocí nejen cizinci hledající nový domov v České republice, ale i Češi, kteří se zajímají o život cizinců v ČR nebo se jich nějak jinak téma integrace dotýká.

Sociální sítě