Přeskočit na obsah

Ženské kruhy v InBázi (pozvánka)

Ženské kruhy v InBázi: skupina, kde se všechny ženy mohou na chvíli zastavit a být samy sebou

Dvakrát měsíčně se InBáze otevírá výhradně ženám. V odpoledních hodinách se komunitní místnost promění na prostor, kde slečny, ženy, matky i babičky mohou usednout ve společném kruhu a probrat nejen to, co aktuálně mají na srdci, ale také si vychutnat, alespoň na chvíli, bezstarostnou a ženskou energií prosycenou atmosféru.

Ženské kruhy

Některá setkání jsou magická, ať už se jedná o výklad karet, věštby, čtení z dlaně nebo numerologii, ale také kreativní, kdy výrobou aromatických olejíčků nebo koupelových bomb se ženy dozvídají nejen „jak na to“, ale také si část té načerpané energii odnášení „na potom“ do svých domovů.

Setkání Ženských kruhů jsou střetnutí, která nabízí všem ženám bez rozdílu národnosti či znalosti českého jazyka možnost se na chvíli zastavit a načerpat energii do dalších dnů, poznat nové krásné tváře nebo se jen pozdravit s přítelkyní z přechozího setkání. Jako v každém ženském kolektivu je témat nepřeberné množství, kdy kolikrát ani ta hodina a půl nestačí na dopovídání si všeho, ale od toho je tu setkání další. Nové téma se kolikrát vynoří i s novou příchozí do Ženského kruhu, která přinese svůj osobitý šarm a životní drive.

Avšak nenechte se zmýlit, Ženské kruhy nejsou „holčičí povídání“, ale setkání energických a smysluplných žen, které se jen chtějí potkat a společně něco vytvořit a zažít. Téma setkání je vždy předem dané a tak záleží na každé, zda je to „něco pro ni“. Většinou se v kruhu scházejí ženy, které jsou v Praze samy nebo s minimem známých a chtějí navázat nová přátelství nebo si jen tak odpočinout od každodenních pracovních starostí či péče o děti. Je to jen obyčejná touha najít v Praze druhý domov, která vede tyhle ženy daleko od místa, kde se narodily s minimální možností k návratu, k jejich (ne)pravidelné přítomnosti na setkáních.

Ačkoliv většina žen, které na Ženské kruhy přichází, jsou migrantky nebo chcete-li cizinky, jsou všechna setkání otevřená i českým ženám. Ty tak mají možnost zažít ojedinělou multikulturní atmosféru, která jim může ukázat nový pohled na jejich „věci“. Na kruzích se mluví česky, protože podprahovým cílem těchto setkání je i integrace, která se bez znalosti českého jazyka neobejde. Pro Češky tak kruhy mohou být i zajímavým prostorem pro poznávání, jak takový nelehký proces probíhá.

Kdo vede Ženské kruhy a určuje jejich obsah?

Již skoro dva roky dává nejvíce energie Ženským kruhům Mariya Mortillaro, maminka tří dětí, která ač původem z Ukrajiny, našla společně se svým italským manželem domov ve vesničce za Prahou. Její energie na pravidelné pořádání, plánování, organizování a neúnavné hledání nových a zajímavých témat i osobitých a nadaných lektorek pro jednotlivá setkání, je obdivuhodná. A možná její energie, kterou skupinu formuje a rozvíjí, pramení i z toho, že je sama také kvalifikovanou ICF koučkou, která ráda poskytne radu či nasměřuje.

Zajímají vás více Ženské kruhy nebo byste chtěla rovnou přijít? Ozvěte se na mail mortillaro@inbaze.cz.