Přeskočit na obsah

Ethnocatering

Ethnocatering je sociální podnik InBáze již přes 15 let. V současné době její provozovnu najdete na Praze 6 v ulici Šlikova 27.

Kuchařky a kuchaři pracující v Ethnocateringu jsou cizinci, kteří z různých důvodů (politických, sociálních, ekonomických) přišli, často s velmi pohnutými osudy, hledat nový domov do České republiky. Tito lidé se často nachází ve složité životní situaci a jejich integrace bývá pozvolnější. Přichází prakticky s nulovým hmotným bohatstvím, ale s obrovským duševním bohatstvím – perfektní znalostí své domácí kuchyně. Toto přirozené know-how Ethnocatering využívá a zároveň poskytuje férovou práci, která je jim blízká. Tito lidé mají možnost se dále vzdělávat a rozšiřovat si svoji kvalifikaci.

„Rovné šance pro migrantky“

Přínos Ethnocateringu tak není jen v samotném kulinářském umění našich zaměstnanců, ale zároveň tím podporujeme rovné příležitosti žen a mužů, kdy zejména migrantkám umožňujeme získat pracovní zkušenost v našem sociálním podniku a pomáháme jim tak se vstupem na otevřený trh práce.

Více o Ethnocateringu a možnosti objednávek najdete zde.

Kontakt: info@ethnocatering.cz