InBáze, z.s.

Multikulturní oslavy svátků

Multikulturní oslavy svátků jsou koncipovány jako dny pro celou rodinu, kdy při příležitosti zahájení Adventu, Masopustu a Velikonoc mají cizinci i Češi možnost strávit celý den na rakovickém statku při aktivitách souvisejících s daným svátkem. Pro cizince jsou tyto svátky příležitostí jak poznat a okusit, co tyto svátky v českém kulturně náboženském kontextu znamenají a zároveň se podělit o to jak slaví oni podobné svátky ve svých rodných zemích, jak tady, co jim tady chybí apod. Celodenní program obsahuje dopolední blok, seznámení se s historií svátků a tradic a sdílení ve skupině, pak následuje společný tématický oběd doplněný workshopem vaření tradičních pokrmů, tvořivý program, hudební či divadelní vystoupení a společné duchovní zastavení. Pro děti je připraven speciální tématický celodenní program. Tyto oslavy jsou velmi oblíbené a účastní se jich v průměru 50 -60 lidí cizinců i Čechů, včetně zástupců místní komunity.

 

Z našich minulých akcí

Oslava Vánoc 2017

Mikulášská nadílka 2017

Advent 2014

V roce 2014 jsme uspořádali oslavu Adventu přímo v komunitním centrum InBáze. Součástí oslav byl sváteční oběd, tvoření věnců, ozdoba vánočního stromku a zpěv koled. 

Masopust 2014

V roce 2014 jsme se vydali na Masopust do nedalekých Roztok u Prahy, kde má masopustní průvod dlouholetou tradici. Poté jsme se vydali na procházku do nedalekých Únětic. 

Advent 2013

Dne 30.11.2013 proběhla v jihočeských Rakovicích společná oslava Adventu, které se zúčastnilo okolo 60 dospělých a dětí. Povídali jsme si o Adventu, vyráběli jsme adventní věnce, pekli perníčky, poslouchali adventní písně a prožili společnou ekumenickou liturgii.

Masopust 2011 

V roce 2011 jsme se za oslavou Masopustu vydali do jihočeských Rakovic. Společně jsme vyráběli masky a poté jsme v průvodu za doprovodu muziky obešli celou vesnici. 

Velikonoce 2011

Velikonoce 2009